Festival Čokolády Tábor
čokopárty
Toulava

 

Facebook

 

Náš facebook

 

 

 

 

Doporučujeme navštívit:
(partnerské weby)

 

Doporučujeme: Navštivte také stránky www.visittabor.eu - Oficiální web města Tábora

BONBON - Exkluzivní čokoládové bonbony a pralinky podle originální receptury

Café Budík - u nás máš času dost!

Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

 

 • marcipánové exponáty, čokoládová socha Jaromíra Jágra
 • čokoládová fontána
 • historie pěstování a zpracování kakaa, model převozu bobů do Evropy
 • pohádkový sklep - čertovské peklo - perníková chaloupka a permoníci
 • marcipánový model Žižkova náměstí, kulturního domu Střelnice a hradu Kotnova
 • historické obaly a servisy na pití čokolády
 • šlechtický salon
 • tvořivá dílna pro všechny - vytvořte si vlastní suvenýr z marcipánu či čokolády
 • čokolatérie s ochutnávkami
 • obchod s výrobky z muzea a nejen se sladkými suvenýry
 • doprovodné akce a degustace, kurzy modelování s marcipánem a výroby pralinek
 • komentované prohlídky s ochutnávkami

 

 

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m2, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek.

 

Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění jsou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19.stol., šlechtický salon či model pěstování kakaa v pralese.

 

Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek, šatičky pro panenky..... K dispozici pro všechny hravé ruce je stálá dílna, kde sami můžete odlévat čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem.

 

V kinosále jsou připraveny filmy o čokoládě a odborníky cukráře můžete pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně.

Vaši návštěvu muzea můžete zakončit nákupem v OBCHODĚ - originální suvenýry, pohlednice, knihy a samozřejmě bonbony, figurky, pralinky a mnoho dalšího.

 

Skupinové objednávky nad 10 osob

Hromadné zájezdy, školní výpravy a uzavřené skupinky prosíme o rezervaci předem na telefonu 381211784 nebo na mailu recepce@cokomuzeum.cz. S každou skupinou bude individuálně domluven program a čas návštěvy v muzeu. Skupiny mají slevu 10% na vstupné.

 

Návštěva muzea

Každý návštěvník si muzeum prohlíží individuálně, exponáty jsou doplněny texty v češtině a angličtině. Na vyžádání na recepci Vám rádi zapůjčíme také texty ve francouzštině, ruštině a němčině. Komentované prohlídky jsou za příplatek.

POZOR ! Děti do 15 let POUZE V DOPROVODU RODIČŮ.

 

Zveme Vás do čokolatérie

Součástí muzea je i samozřejmě čokolatérie, kde můžete ochutnávat, relaxovat a také okénky sledovat jak se vlastně čokoládové výrobky vyrábí. Naši cukráři přímo před Vašima očima budou tvořit bonbony, pralinky, marcipánové figurky a mnoho dalšího. Zakoupit můžete i sladké suvenýry a další upomínkové předměty. Muzeum zaměstnává většinu zaměstnanců na chráněných místech v chráněné dílně. Koupí výrobku v muzeu chráněnou dílnu podpoříte.

POZOR ! Čokolaterie je součástí expozice muzea, proto se na její návštěvu vztahuje běžné vstupné.

 

Dílna

V muzeu máme také prostor tvořivý nejen pro děti, ale i dospělé a hravé návštěvníky. Modelování s marcipánem, odlévání vlastní figurky, nebo výroba pralinek či malování čokoládou na jedlý papír - to vše zde můžete zažít.

 

Narozeninová party pro děti ?

Krásná a velmi oblíbená akce. Tento balíček zahrnuje vstupenku do muzea, čokoládovou fontánu, ovocné špízy, limonádu. Děti si mohou modelovat v dílně nebo hrát hru o poklad a v muzeu stráví celé odpoledne. Rodiče je zde mohou nechat, případně si v klidu vypít kávu v muzeu, či pracovat na notebooku. V muzeu je k dispozci wifi. Více o balíčku na homepage vlevo.

 

Speciální akce a ochutnávky

Muzeum pro svoje návštěvníky připravuje celoročně celou řadu ochutnávek, školení, kurzů, přednášek, dílen, kulturních programů. Jejich aktuální seznam najdete v záložce DOPROVODNÉ AKCE MUZEA.

 

Jedete k nám s kočárkem ?

Naše muzeum je umístěno v historickém domě ve třech patrech a je zde spousta schůdků a schodů. Vjezd do muzea s kočárkem není možný, je třeba si jej zaparkovat na recepci muzea, pro prohlídku je nutné mít miminko v šátku nebo ruce. 

 

Hra o poklad

Doporučujeme pro děti muzejní HRU O POKLAD. Tato hra je zábavným způsobem provede celým muzeem, děti si aktivně hledají odpovědi na kvízy, jejichž rozluštění je posouvá dále po muzeu. Na konci čeká děti sladká odměna. Pracovní list ke hře o poklad získáte na místě. Hra je zpoplatněna částkou 50,- Kč a je určena pro děti od 8-12 let. Její úspěšné zvládnutí trvá zhruba 2 hodiny.

Pořad ČT „Na špacíru“ u nás v muzeu

muzeum cokolady a marcipanu tabor

Tento projekt CZ.1.14/3.2.00/05.01829

“Vybudování Muzea čokolády a marcipánu v Táboře”
je spolufinancován Evropskou unií