Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Další doporučené expozice

Tipy na výlety, výstavy a zajímavosti v okolí

Tábor

Housův Mlýn Tábor
unikátní filmová zbrojnice, jediná přístupná v Evropě. Můžete nejen vidět ale i vyzkoušet rekvizity z řady českých a zahraničních filmů. Pokud vám ovšem nevadí, že je před vámi používal třeba Brad Pitt.

www.housuvmlyn.cz

Muzeum Lega
expozice je tématicky dělena do několika oddělení např. LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Star Wars, LEGO Freinds. Čtyři interaktivní modely.

www.muzeumlegatabor.cz

Husitské muzeum
Návštěvníkům nabízí novou, moderní expozici Husité s řadou interaktivních prvků, unikátní gotický sál a dobrodružnou návštěvu chodeb středověké podzemí. Pro děti i hravé návštěvníky jsou připraveny pracovní listy se spoustou zapeklitých úkolů.

www.husitskemuzeum.cz

Turistická oblast Toulava
Toulava se rozprostírá od Sedlčanska po Soběslavsko, od Milevska po Mladovožicko a v širokém okolí města Tábor, které je jejím centrem.

www.toulava.cz

ZOO Tábor 

Celoroční provoz táborské ZOO, doprovodné programy, akce a možnost se na místě ubytovat. Doporučujeme nejen pro rodiny s dětmi. 

https://www.zootabor.eu/

 

Třeboň 

Třeboň v marcipánu
Nová expozice, která obsahuje galerii, čokolaterii s prodejnou sladkých suvenýrů a zábavnou dílničku.

trebonvmarcipanu.cz

Dům Štěpánka Netolického
Navštivte zrekonstruovaný Dům Štěpánka Netolického, dům č. p. 89, je asi nejcennějším objektem v centru města, a přestože roky chátral je nyní, díky zdařilé rekonstrukci, k vidění v celé své kráse. Dům je pojmenován po svém majiteli slavném rybníkáři Štěpánku Netolickém.

www.dumstepankanetolickeho.cz

Zámek Třeboň
Renesanční sídlo posledního Rožmberka Petra Voka i rodu Schwarzenberků. Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, a to reinstalovanou trasu Rožmberské renesanční interiéry, ve které je k vidění především Alchymistická dílna z doby císaře Rudolfa II., knihovna Petra Voka a rožmberská zbrojnice, dále pak trasu, která zahrnuje soukromá Schwarzenberská apartmá. Třetí trasa pak nabízí návštěvníkovi prohlídku budovy konírny, kasematy a unikátní psí kuchyni, kde bydlel psovod a připravoval stravu pro psí smečku.

www.zamek-trebon.eu

Stálé expozice a výstavy v Třeboni a na Třeboňsku
www.trebonsko.cz

Milevsko

Muzeum milevských maškar


Muzeum milevských maškar je českým unikátem, neboť je jediným muzeem v ČR, které se zaměřuje na dějiny zdejší národopisné tradice-masopustních průvodů. Muzeum bylo otevřeno v roce 2017, a to právě v návaznosti na dlouholetou tradici maškarního průvodu v Milevsku. Milevské maškary mají dlouholetou tradici již od roku 1862. Jedinečnost Milevských maškar spočívá v tom, že jde o městský masopustní průvod. Milevské maškary jsou zapsány na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.
Muzeum maškar je umístěno společně s Turistickým informačním centrem Milevsko na náměstí E.Beneše. Návštěvníci zde najdou kolekci tradičních masek až z časů první republiky, v malém kinosálu zhlédnou dokumentární záběry z masopustních průvodů, mohou se vyfotografovat ve vybrané replice maškarní masky. Dále je zde připravena výtvarná dílnička pro děti, kde si mohou vybarvit vlastní masku či omalovánky s maškarní tématikou. Pravidelně zde probíhají různé akce jak pro děti tak i pro dospělé.

Bližší informace na : www.muzeummaskar.cz nebo FB muzeum milevských maškar.

Po předložení vstupenky z Muzea čokolády a marcipánu máte 10% slevu na vstupné do Muzea maškar v Milevsku.

Přijeďte si k nám užít nevšední zážitek mezi milevskými maškarami!

Muzeum milevských maškar
nám.E. Beneše 6
399 01 Milevsko
tel.: 383 809 016
muzeum@milevskem.cz

 Bechyně 

Prohlídka města, prohlídka zámku, prohlídka kláštera či spoustu jiných aktivit v malebném městečku nad řekou Lužnicí. 

Vypravte se do Bechyně (z Tábora historickou dráhou Fr.Křižíka) a naplánujte si celodenní program. 

Jistě vás překvapí množství aktivit, které zde můžete dělat. Výhledy na řeku Lužnici a most "Duha", renesanční zámek Petra Voka, bývalý františkánský klášter s unikátní klenbou, procházka městem kolem exklusivních moderních vil v kontrastu s historickými domy. Spousta možností na posezení, jídlo a relax. Veškerý turistický servis zajišťuje www.visitbechyne.cz. 

Platební metody Platební metody Platební metody

Projekt – Modernizace prostor átria pomocí 3D malby a dekorativních prvků – registrační číslo žádosti 0380001266. Cílem projektu je zatraktivnit návštěvníkům prohlídku muzea. Projekt byl financován Evropskou unií – Next Generation EU.

Financováno Evropskou Unií
Národní plán obnovy
Ministerstvo kultury
Služby JVTP podpora trendů