Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Další doporučené expozice

Tipy na výlety, výstavy a zajímavosti v okolí

Tábor

Housův Mlýn Tábor
unikátní filmová zbrojnice, jediná přístupná v Evropě. Můžete nejen vidět ale i vyzkoušet rekvizity z řady českých a zahraničních filmů. Pokud vám ovšem nevadí, že je před vámi používal třeba Brad Pitt.

www.housuvmlyn.cz

Muzeum Lega
expozice je tématicky dělena do několika oddělení např. LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Star Wars, LEGO Freinds. Čtyři interaktivní modely.

www.muzeumlegatabor.cz

Husitské muzeum
Návštěvníkům nabízí novou, moderní expozici Husité s řadou interaktivních prvků, unikátní gotický sál a dobrodružnou návštěvu chodeb středověké podzemí. Pro děti i hravé návštěvníky jsou připraveny pracovní listy se spoustou zapeklitých úkolů.

www.husitskemuzeum.cz

Turistická oblast Toulava
Toulava se rozprostírá od Sedlčanska po Soběslavsko, od Milevska po Mladovožicko a v širokém okolí města Tábor, které je jejím centrem.

www.toulava.cz

ZOO Tábor 

Celoroční provoz táborské ZOO, doprovodné programy, akce a možnost se na místě ubytovat. Doporučujeme nejen pro rodiny s dětmi. 

https://www.zootabor.eu/

 

Třeboň 

Třeboň v marcipánu
Nová expozice, která obsahuje galerii, čokolaterii s prodejnou sladkých suvenýrů a zábavnou dílničku.

trebonvmarcipanu.cz

Dům Štěpánka Netolického
Navštivte zrekonstruovaný Dům Štěpánka Netolického, dům č. p. 89, je asi nejcennějším objektem v centru města, a přestože roky chátral je nyní, díky zdařilé rekonstrukci, k vidění v celé své kráse. Dům je pojmenován po svém majiteli slavném rybníkáři Štěpánku Netolickém.

www.dumstepankanetolickeho.cz

Zámek Třeboň
Renesanční sídlo posledního Rožmberka Petra Voka i rodu Schwarzenberků. Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, a to reinstalovanou trasu Rožmberské renesanční interiéry, ve které je k vidění především Alchymistická dílna z doby císaře Rudolfa II., knihovna Petra Voka a rožmberská zbrojnice, dále pak trasu, která zahrnuje soukromá Schwarzenberská apartmá. Třetí trasa pak nabízí návštěvníkovi prohlídku budovy konírny, kasematy a unikátní psí kuchyni, kde bydlel psovod a připravoval stravu pro psí smečku.

www.zamek-trebon.eu

Stálé expozice a výstavy v Třeboni a na Třeboňsku
www.trebonsko.cz