Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Degustace, přednášky, kurzy

Degustace víno a čokoláda

TIP na dárek jsou naše degustace a kurzy.

Při degustacích si projdete muzeum, dozvíte se spoustu zajímavostí o výrobě a zpracování čokolády a ochutnáte TOP pralinky z naší výroby.

Čokolatiér muzea Jiří Soukup vás zase v kurzu naučí ruční temperaci čokolády, potahování pralinek a podělí se s vámi se zkušenostmi při výrobě. Vyrobené pralinky si odnášíte sebou. Kurz je zážitkový, je určen pro dospělé amatéry. 

Pro skupiny můžeme nabídnout několik typů degustací, ať samotnou čokoládu nebo v kombinaci s kávou, vínem, rumy, … Degustace nabízíme volné nebo řízené. Obě degustace jsou připravovány na míru. Lze degustovat neomezený počet vzorků, vše je otázka dohody a finančních možností. Degustace nabízíme jak v prostorách muzea, tak můžeme za vámi kamkoliv přijet.

Kontakt:
recepce
724 015 206, recepce@cokomuzeum.cz 

Volné degustace

Neprobíhá odborný komentář, ale zástupce muzea nabízí pralinky a čokoládu jednotlivě a odpovídá na dotazy. V případě kombinované degustace je přítomen i sommeliér. Tento typ degustace je vhodný pro velké skupiny, pro rauty, prezentace, festivaly, …

Řízená degustace

Odborná degustace s komentářem z historie čokolády, zpracování, zajímavostí, nových trendů apod. Vhodné pro menší skupiny do 50 osob, nebo pro skupiny které chtějí vědět něco navíc a mají omezené časové možnosti.

Témata degustací :

TOP TIP : Přednáška o historii čokolády spojená s malou degustací

Zábavnou formou se účastníci dozví základy výroby a historie čokolády, ochutnají vzorky různých druhů čokolád a zboří mýty, které o čokoládě kolují. Naučí se jak kupovat dobrou čokoládu a jak poznat zda to co vkládáme do úst je dobré nebo náhražka plná tuků. 

Rozsah přednášky : max 1,5 hodiny, cena dle individuálních možností (navrhneme ideální variantu). Lze realizovat jak na půdě našeho muza, tak i ve vaší firmě, hotelu, obchodě, zámku,.... Skvělé jako doprovodný program pro všechny generace. Výklad lze přizpůsobit i pro děti. 

 

 

Další varianty a kombinace : 

Čokoláda  + portské, rum, sladká vína, káva

Cena tohoto typu degustace : 490,- Kč/os. Minimální počet je 15 osob. Doprava se hradí v případě, že degustace je mimo Tábor. 

 

 
Kurzy : 

Naše muzeum pořádá zážitkové kurzy výroby pralinek. Čokolatiér Jiří Soukup Vás zasvětí do tajů práce s čokoládou. Naučíte se, jak vyrobit krásné lesklé pralinky zajímavých chutí a nakonec si je v krabičce odnesete domů. Můžete tak případně překvapit osobním dárkem své blízké, ale nebojte, zbyde i na Vás. Kurzy jsou vypsány v období mimo hlavní sezónu, kapacita je 8 osob. Kurzy s naším čokolatiérem můžeme připravit i jako teambuilding, nebo pro skupinu přátel. Délka kurzu 2,5 - 3 hod.

 

  

Objednávkový formulář

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů a jejich obsahem.

Kontrolní kód

Opište prosím do políčka formuláře text z obrázku
kontrolní kód

Degustace víno a čokoláda
Degustace
Degustace
Degustace
Degustace
Degustace na zámku v Jimlíně
Degustace na zámku v Jimlíně
Počet fotografií: 7