Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Komentovaná prohlídka - jiný zážitek z prohlídky muzea

Komentovaná prohlídka, nebo-li prohlídka s průvodcem je něco na co jsme zvyklí spíše z hradů a zámků než-li ze zážitkových muzeí. Průvodce, který vás provede světem čokolády a přidá různé příběhy a mýty je novinka v naší letní nabídce. Určená hlavně pro dospělé, nebo větší děti, protože cílem je vás poučit a ukázat vám čokoládu z té její nejlepší stránky. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka námi vyráběných čokolád a pralinek.

Průvodce vás seznámí s místy pěstování kakaa, se způsobem zpracování, s rozdíly mezi kvalitní čokoládou a náhražkami. Zjistíte, že není jen bílá, mléčná a hořká, ale dělení je mnohem propracovanější. Řekneme si i něco k historii, jak Indiáni čokoládu zpracovávali a jak se dostala do Evropy, kdy byla "in" a jaké vynálezy ji posunuli. Samozřejmě nezapomeneme ani na marcipán. Na konci každé prohlídky bude možné ochutnat vzorky a nakoupit skvělé čokolády.

Prohlídky jsou určeny pro skupiny pouze 15 osob, je to tedy opravdu exklusivní záležitost, kdy se skupině průvodce věnuje. Začínáme denně v 19,00 hod., v případě velkého zájmu budeme přidávat další večerní časy. Skupiny 15 osob mohou objednávat samostatné časy i mailem : zelivska.lenka@cokomuzeum.cz.

Vstupenky se prodávají pouze online předem, pouze zbylá místa bude možné dokoupit těsně před začátkem prohlídky na místě v pokladně muzea. 

 -
Počet fotografií: 2
Platební metody Platební metody Platební metody

Projekt – Modernizace prostor átria pomocí 3D malby a dekorativních prvků – registrační číslo žádosti 0380001266. Cílem projektu je zatraktivnit návštěvníkům prohlídku muzea. Projekt byl financován Evropskou unií – Next Generation EU.

Financováno Evropskou Unií
Národní plán obnovy
Ministerstvo kultury
Služby JVTP podpora trendů